Ruch i witaminki dla rodzinki

IMG_2487

,,Ruch i witaminki dla całej rodzinki” – pod takim hasłem odbył się  w 6 czerwca Turniej Rodzinny zorganizowany przez wychowawców klas I dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, ich rodziców i rodzeństwa. Turniej był uwieńczeniem całorocznych działań szkoły propagujących zdrowy tryb życia.

Składał się z 8 konkurencji, których motywem przewodnim były owoce i warzywa. To one właśnie były ,,biletem wstępu”  na turniej. Dzieci bezbłędnie posegregowały je do specjalnie przygotowanych skrzyń.  Obok typowo sportowych zmagań  znalazły się też zadania o charakterze intelektualnym. I tak był bieg sztafetowy z bananem, bieg z przekładaniem jabłek, podawanie górą pomarańczy, bieg z kapustami pod pachą, tor przeszkód z biegiem slalomowym między jabłkami oraz rzuty ziemniakami do kartonów, ale również  układanie pociętego obrazka przedstawiającego owoce i przyklejenie go na kartkę oraz redagowanie krótkiej rymowanki na temat zdrowia. Wszystkie zespoły składające się z 7 uczniów i 2 rodziców doskonale poradziły sobie z każdą konkurencją. W efekcie największą ilość  punktów zdobyła klasa I a. Jednak nie     o wynik tutaj chodziło. Liczyła się wspólna zabawa, dobra, radosna atmosfera i przeświadczenie, że warto organizować wolny czas naszych dzieci pamiętając o zdrowiu i aktywności.

Zapewniamy, iż przyszły rok szkolny będzie także obfitował w tego typu przedsięwzięcia i już dzisiaj zapraszamy rodziców do aktywnego w nich udziału.