Poznańskie koziołki i nie tylko

P1020346

Dnia 9 czerwca klasy 4 a, 5 a, 5 b i 6 b uczestniczyły w wycieczce do wielkopolskiej stolicy, czyli do Poznania.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Starego Rynku. Pani przewodnik opowiedziała klasom wiele interesujących ciekawostek na temat kamienic znajdujących się wokół ratusza.

Następnie wycieczkowicze udali się do Rogalowego Muzeum, w którym uczestniczyli w warsztatach wyrabiania Świętomarcińskiego Rogala. Na moment uczniowie zamienili się w czeladników wyrobów cukierniczych. Panowie prowadzący warsztaty zwracali się do dzieci w gwarze poznańskiej oraz podawali instrukcje, jak prawidłowo wyrobić rogale. Po interesujących warsztatach każdy skosztował pysznego rogalika. Następnie uczniowie odwiedzili Poznańską Manufakturę Słodyczy „Słodkie Czary Mary”. Tam dzieci samodzielnie wykonywały słodkie lizaki oraz zakupiły różnorodne smakołyki. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie Stadionu Lecha. Pan przewodnik oprowadził klasy po sali konferencyjnej, szatniach piłkarzy oraz stadionie. W ciekawy sposób opowiedział o historii tego obiektu.

Wycieczka była udana, ciekawa i  bardzo wesoła. Wycieczkowicze szczerze polecają każdemu miejsca, które odwiedzili.  Najlepszą pamiątką z tej wyprawy są wspólne zdjęcia, które można obejrzeć poniżej.