Kibicujemy naszym

DSC03675

16 czerwca sala polonistyczna zamieniła się w prawdziwą strefę kibica. Klasy mające lekcje z panią Honoratą Sekuterską wykonywały zadania, nawiązując do tegorocznego Euro 2016. Uczniowie zapoznawali się z sylwetkami piłkarzy, dokonywali obliczeń na podstawie danych o bramkarzach i napastnikach. Przedstawiali dane na wykresach, redagowali ogłoszenia, wcielając się w rolę właściciela sklepu sportowego, który sprzedawał akcesoria związane z Euro 2016. Kolejnym zadaniem uczniów było ułożenie kodeksu kibica oraz piosenki. Klasy zapoznały się z tabelami grupowymi oraz z mapami obrazującymi trasy i odległości do miast, w których polska reprezentacja rozgrywa mecze. Uczniowie naszej szkoły są przygotowani do kibicowania podczas dzisiejszego meczu Polski z Niemcami.