Spotkanie z maszyną do szycia

imag1686

Uczniowie klasy III c mieli ostatnio niezwykłą lekcję techniki. Odwiedził ich pan Rafał Krukowski – tata jednego z uczniów. Przyniósł ze sobą …maszynę do szycia. Niektórym może się wydać dziwne, że mężczyzna ma coś wspólnego z marzeniem każdej krawcowej. Pan Krukowski jednak pasjonuje się haftowaniem i stąd ten rekwizyt. Gość opowiedział uczniom o swojej pasji – haftowaniu. Dzieci dokładnie obejrzały maszynę, sprawdziły jak działa i wypytały do czego służy każdy znajdujący się na niej guziczek. Chłopcy sprawdzali jak małą moc mają nici  i jak wytrzymałe są zrobione przy ich pomocy szwy.  Następnie przyszedł czas na próbę szycia i haftowania.

Pod koniec zajęć czekała na dzieci niespodzianka. Każdy otrzymał haft ze swoim imieniem lub przezwiskiem. Teraz już nie tylko dziewczynki marzą o maszynie do szycia. Lekcja bardzo się wszystkim spodobała.