Mikołajowa parada

20161212_153318

Rankiem 12 grudnia uczniowie klasy III a wybrali się do Regionalnego Centrum Kultury na spotkanie z prawdziwym Świętym Mikołajem.Przyjechał do Polski  z Rovaniemi, miasta w Finlandii. które szczyci się tym, że jest miejscem jego zamieszkania. Na spotkanie ze Świętym Mikołajem przybyli nie tylko uczniowie szkół pilskich, ale także władze miasta i konsul Republiki Finlandii. Pan prezydent Piotr Głowski, przywitał wszystkich bardzo serdecznie, natomiast pan konsul Robert Jakubiec, wspólnie z dziećmi wesołymi okrzykami przywitał Mikołaja. Gość zasiadł w wygodnym fotelu i życzył wszystkim zebranym wspaniałych Świąt. Potem wspólnie z widownią obejrzał  nagrodzone filmy przygotowane przez przedszkolaków i uczniów klas starszych. Następnie odbyła się prawie profesjonalna sesja zdjęciowa, bo przecież nie co dzień można się sfotografować jednocześnie ze Świętym Mikołajem i Prezydentem miasta. Na pożegnanie dzieci otrzymały prezenty, które bardzo im się podobały.

Nie był to koniec przygód trzecioklasistów ze Świętym Mikołajem. Spotkali się z nim ponownie po południu na Placu Staszica i wzięli udział w paradzie. Dzieci przygotowały wspólnie z rodzicami  piękne transparenty, błyszczące pompony i lampiony.  Przebrały się nawet za Mikołaje. Na placu paradowały w barwnym korowodzie za jadącym dorożką Świętym. Na znak tego, że święta tuż tuż, gość z Finlandii zapalił lampki na ogromnej choince. Świąteczne elfy śpiewały i wszystkich zabawiały. Dzieci bawiły się doskonale.Troszeczkę zmarznięte, ale uśmiechnięte wróciły do szkoły, bo niestety nadszedł wieczór i spotkanie dobiegło końca. Na pewno na długo pozostanie ono w pamięci uczniów klasy III a.