Pierwszaki u przedszkolaków

 

W poniedziałek 18 czerwca uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą złożyli wizytę w  Publicznym Przedszkolu nr 8. Było to już kolejne spotkanie w ramach nawiązanej współpracy. Gospodarze powitali uczniów piosenką o wakacjach, która wprowadziła w tematykę spotkania, bowiem już za kilka dni rozpoczną się wymarzone wakacje. Podczas nich można udać się do każdego miejsca na Ziemi i przeżyć niesamowite przygody. Najpierw dzieci w czasie zabawy wybierały z woreczka różne wakacyjne skarby i ustalał, z którym miejscem w Polsce lub na świecie są związane. Wśród skarbów znalazła się maskota koali, holenderskie drewniaki, górskie kamienie, dzbanuszek do leczniczej wody zdrojowej itp.  Następnie dzieci w trakcie praktycznej nauki pakowania plecaka wskazywały rzeczy niezbędne ich zdaniem w czasie pobytu w miejscu, do którego mają się udać. Potem omówiono właściwe zachowania podczas letniego wypoczynku w różnych miejscach – nad wodą, w lesie, itd. Przypomniano także zasady zachowania się na drogach, ulicach i w ich pobliżu. Oczywiście nauka była przeplatana  piosenkami i zabawami, w których chętnie brali udział zarówno gospodarze, jak i goście. Przedszkolaki  miło zaskoczyli drugoklasistów, ponieważ przygotowali również ciekawą prezentację bajki o Kopciuszku. Dzieci  podziwiały kunszt aktorski swoich nieco młodszych kolegów.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Pod koniec wizyty wymieniono się upominkami. Gospodarze wręczyli  własnoręcznie wykonane sowy oraz książkę o dalekich Chinach, z tradycyjnymi chińskimi przepisami. Natomiast drugoklasiści obdarowali przedszkolaków cukierkami i książką pt. „Wesoła kuchnia” zawierającą wesołe wierszyki oraz przepisy na smakowite dania.

Z pewnością w przyszłym roku szkolnym współpraca będzie komtynuowana.