Dzień Służby Zdrowia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzień Służby Zdrowia, który co roku obchodzony jest 7 kwietnia,  w naszej szkole przeniesiony został na piątek – 10 kwietnia. Tego dnia, oprócz pogadanek i zajęć przeprowadzonych w każdej klasie, Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie z panią pielęgniarką – Mirosławą Galińską, która od wielu lat dba o zdrowie naszych uczniów i przeprowadza szereg akcji profilaktycznych. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas I – VI.

Pani M. Galińska przybliżyła dzieciom tajniki zawodu pielęgniarki oraz zwróciła uwagę na jej najważniejsze aspekty. Podczas swobodnej rozmowy wspominała momenty w swojej pracy, które najbardziej utkwiły jej w pamięci. Niektóre historie opowiedziane przez panią M. Galińską były bardzo dramatyczne, ale większość zakończyła się szczęśliwie.

Na zakończenie spotkania uczniowie wyrazili przekonanie, że obecność w szkole miłej pani pielęgniarki daje im poczucie bezpieczeństwa. W imieniu całej społeczności uczniowskiej, członek zarządu SSU – Adrian Krysiak wręczając bukiet kwiatów i okolicznościową laurkę, podziękował za troskę          i opiekę oraz złożył najserdeczniejsze życzenia.

Do uczniowskich życzeń z wielką przyjemnością dołącza się dyrekcja       i grono pedagogiczne naszej szkoły.