Pierwszaki w drukarni

22 maja uczniowie klasy I a wybrali się na wycieczkę do Drukarni Colours Factory w Pile. Po przywitaniu się z przewodniczką zostali zapoznani z zasadami obowiązującymi na terenie zakładu. Następnie zwiedzali poszczególne działy drukarni. Poznali ogromne maszyny drukarskie, które drukowały reklamy, plakaty, broszury, czasopisma, książki itp. W introligatorni samodzielnie wykonali notatniki, obserwowali na czym polega laserowe wycinanie liter. Otrzymali na pamiątkę duże styropianowe litery, kolorowe wycięte postacie bajkowe oraz napis ,,Klasa II a”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały i podziwiały pracę drukarzy. Wszyscy pracownicy drukarni bardzo serdecznie traktowali pierwszoklasistów. Starali się pokazać jak najwięcej, by dzieci poznały obecną skomputeryzowaną technologię druku.