Pierwszaki i prawa dziecka

23 maja w szkolnej czytelni odbyło się kolejne spotkanie mające na celu propagowanie czytelnictwa. Gościem, który czytał dzieciom ciekawe opowiadania była mama uczennic z klasy I a pani Anna Szwedowicz. Dzieci usłyszały kilka ciekawych historii związanych z ich prawami z książki „12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dla dzieci”. Uczniowie dowiedzieli się co to jest szacunek, dyskryminacja innych itp. Pani Anna starała się sprawdzać, czy wszyscy z uwagą słuchają, zadając dzieciom pytania. Tłumaczyła również, jak nie należy się zachowywać w stosunku do innych, by nie naruszać ich praw. Przygody bohaterów książki uświadomiły dzieciom, jakie mają prawa i jak powinny być traktowane przez dorosłych i rówieśników. Szkoda, że zadzwonił dzwonek i trzeba było zakończyć czytanie. Dalsze przygody bohaterów książki poznamy w czerwcu i w przyszłym roku. Przecież praw opisanych w książce jest aż 12.