W krainie witamin

23 maja w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Jem zdrowo – żyję zdrowo”  odbyło się przedstawienie  „W krainie witamin”. Z tej okazji uczniowie klas III a oraz III b wraz z wychowawcami  Barbarą Kuklińską i  Małgorzatą Perkowską zaprosili pierwszoklasistów  oraz grupę „Motylków”  z Publicznego Przedszkola nr 6. Występ trzecioklasistów przeniósł wszystkich w świat bajki o rozpieszczonej księżniczce Marcelince, dobrym królu, królowej oraz dobrodusznym Witaminku, który jak to w bajkach bywa, uratował księżniczkę od zguby i otrzymał połowę królestwa. Treść przedstawienia dotyczyła tematyki zdrowego odżywiania. Morał bajki zawierał przestrogi, czym może grozić  spożywanie nadmiernej ilości słodyczy. Dzieci zobaczyły słabą, smutną i chorą księżniczkę, która jadła same słodycze. Jednak uleczona witaminami nabrała energii i chęci do zabawy. Wszyscy słuchacze obiecali ograniczyć spożywanie cukrów na rzecz warzyw, owoców i zdrowych soków, żeby nie czuć się jak księżniczka Marcelinka. Przedstawienie zakończyło się gromkimi oklaskami i  podarunkami dla artystów. W tak urozmaiconej formie zajęć  pełnej tańca, muzyki irecytacji  uczniowie podnieśli kolejny już poziom swojej świadomości w dziedzinie zdrowego odżywiania.