Dzień matematyki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

11 marca zorganizowano w naszej szkole Święto matematyki. Wszystkie działania tego dnia były podporządkowane „królowej nauk”. Uczniowie klas IV – VI rozwiązywali w grupach matematyczne krzyżówki, logiczne zadania, układali tangramowe figury, rozwiązywali sudoku, matematyczne łamigłówki i wykonywali plakaty pod hasłem „Matematyka wokół nas”.

Warsztaty dostarczyły naszym uczniom wielu wrażeń i wyzwoliły twórczą postawę w rozwiązywaniu problemów matematycznych.

Wiadomym jest przecież, że………

„Matma nie jest taka nudna!

Matma nie jest taka trudna!

To królowa nauk wszelkich,

Trzymaj z nią, a będziesz wielki!”

W Dniu Matematyki zostały wręczone również dyplomy i nagrody dla uczestników i laureatów szkolnego etapu Miejskiego Konkursu Matematycznego oraz uczniów z najlepszym wynikiem w konkursie „Liga zadaniowa”. Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy!