Rozwijamy zainteresowania czytelnicze trzecioklasistów

IMG_0743

Jednym z priorytetów edukacyjnych w klasach III naszej szkoły jest podniesienie poziomu czytelnictwa i rozwijanie zainteresowań książką, która może być kopalnią wiedzy, ale też źródłem wzruszeń i radości oraz sposobem na efektywne spędzanie wolnego czasu. Wychowawczynie trzecioklasistów od początku roku podejmowały starania, aby takie spostrzeganie książki zagłębiło się w świadomości uczniów.

W związku z tym w poniedziałek – 13 kwietnia dzieci z klasy III a oraz III b wzięły udział w zajęciach zorganizowanych dla nich w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pile im P. Szumana. Pod czujnym okiem pani bibliotekarki – kierownika działu dziecięcego, uczniowie zwiedzili bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem, poznały warunki korzystania z niego. W salce pełnej miękkich dywanów i poduszek miały możliwość przeglądać książki „niezwykle” wydane – rozkładane, ruchome, trójwymiarowe i zawierające obrazki w 3D. Trzecioklasiści zwiedzili także Dział Zbiorów Multimedialnych, w którym każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.Pani bibliotekarka zachęciła dzieci do wzięcia udziału w różnego rodzaju konkursach, zajęciach oraz warsztatach organizowanych przez bibliotekę. Zapewniła, że jest to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu.Uczniowie opuścili bibliotekę w przeświadczeniu, że na pewno tu wrócą, bo jest to miejsce przyjazne, w którym można przeżyć prawdziwą przygodę  z książką.