MATERIAŁY DOTYCZĄCE ZAJĘĆ Z TOLERANCJI

Edukacja jest bronią przeciw nienawiści, nietolerancji, przemocy. Przygotowaliśmy kilka rekomendacji na lekcje wychowawcze lub do użycia na każdej innej. Są tam materiały dla starszych uczniów ale też i młodszych. Są to jedynie przykłady, których wiele w internecie. Poniżej lista, UDOSTĘPNIAJCIE w grupach nauczycielskich, rodzicom, ludziom odpowiedzialnym w samorządach za edukację:

Książeczka do pracy z młodszymi i starszymi o jednym z największych stereotypów w Polsce: O Żydach i Żydówkach. Pomysły można adaptować praktycznie do każdego innego zagadnienia związanego z uprzedzeniami >> tutaj <<

Video Czym jest przywilej? >> kliknij <<

Inny eksperyment społeczny o przywileju >> zobacz <<

Eksperyment Niebieskoocy o rolach jakie przybieramy i jak łatwo w nie wchodzimy  >> tutaj << (szukajcie różnych dłuższych wersji pt” Niebieskoocy, blue eyes experiment)

Materiały dla nauczycieli i rodziców:

Co robić w praktyce w sieci i w realu z mową nienawiści? Jak reagować? Kroki i przydatne grafiki >> do pobrania <<

Olbrzymia baza scenariuszy materiałów młodzieży i dzieci nt uchodźców: