LABORATORIUM ROBOTYKI

WITAJCIE MOI DRODZY

Nazywam się Spike i chcę Was wszystkich zaprosić do wspólnej przygody z robotyką. Będziemy się przygotowywać do udziału w  zawodach FIRST LEGO League.

26 marca

W dniu 26 marca nastąpił wreszcie dzień, na który ciężko pracowaliśmy od września. Turniej First Lego League z naszym udziałem. Były wielkie emocje przy stole i nerwy w trakcie prezentacji projektu. Wszyscy jednak stanęli na wysokości zadania i zespół w składzie: Aleksander Beker, Adam Burda, Aleksander Duljasz, Oliwier Gadomski i Mateusz Szwemin z wynikiem 250pkt. za przejazd uzyskali III miejsce, tylko 10 punktów brakowało do miejsca II i było to w naszym zasięgu, jednak nie zawsze sprzęt sprzyja zawodnikom. Jesteśmy dumni z chłopaków i pracy wykonanej przez cały rok. Nasze gratulacje.

>> zobacz galerię <<

Nasz tegoroczny najlepszy przejazd.

7 marca

W dniu 7 marca 2024r. grupa Robotyki z naszej szkoły odbyła wizytę w Regionalnym Centrum Kultury w Pile, gdzie zapoznali się szczegółowo z pracą akustyka i oświetleniowca. Otrzymaliśmy bardzo wiele informacji o tym, jak dział w teatrze światło i dźwięk. Były pokazy sprzętu i jego możliwości. Wyjaśniono nam też, jak przygotowuje się nagłośnienie i światło do konkretnego koncertu lub spektaklu. Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej atmosferze i chłopcy z dużą uwagą chłonęli informacje. Pomagał też w tym fakt, że dźwiękowcem w RCK jest nasz absolwent Kamil Piejek. Bardzo dziękujemy za umożliwienie nam takiego spotkania, które odbyło się w ramach przygotowania do turnieju, na który jedziemy 26 marca.

>> zobacz zdjęcia <<

5 lutego

Pracujemy, pracujemy, a tu nic nie widać. Oto pierwsze fragmenty oficjalne naszych przejazdów
>>zobacz film <<

15 stycznia

W tym tygodniu przeprowadziliśmy w klasach 4-8 wśród 180 uczniów ankiety badawcze do naszego problemu z robotyki.  Mają one na celu zbadanie na podstawie 24 pytań ankietowych i fragmentów muzycznych, czy muzyka może pokazać różnym osobom ten sam przekaz. Pytania były podzielone na 4 kategorie: 1. Pora roku, 2. uczucie, 3. Zwierzę 4. Dowolna. Teraz przed nami obrobienie ponad 4 tysięcy odpowiedzi i wyciągnięcie wniosków.

17 grudnia.

Nasz kolega Adam Burda udał się do wykładowców szkoły muzycznej, do której uczęszcza, aby otrzymać listę propozycji utworów do naszej ankiety mającej zbadać, czy muzyka może przekazywać konkretny obraz.

16 października

Kończymy składać matę, badamy nowe misje i poznajemy temat projektu na ten rok.

Jeśli masz ochotę zobaczyć naszą nową matę, to zapraszam Cię >>tutaj film<<.

2 października

Pierwszy miesiąc za nami. Robimy porządki w sali i przygotowujemy się do nowych zadań. Pierwsze przymiarki do nowego robota przed nami. Ciekaw jakie zwierzę tym razem stworzą ZOOROBOTY. Klocki i mata też już do Nas idą. Oj będzie się działo.

>> zobacz galerię <<

**********************************************************************************************************************

2022/2023

Home Page | FIRST LEGO LeagueZawody odbywają się na specjalnej macie, na której robot ma do wykonania w ciągu 2,5 minuty jak największej liczby zadań. My musimy go zbudować i zaprogramować.

Blog – A Posteriori

Skład drużyny na ten moment to:

• Duljasz Aleksander
  • Moszczeński Stanisław
  • Nowak Dawid
  • Nowak Miłosz
  • Nowicki Ignacy
  • Papliński Franciszek
  • Szwemin Mateusz

Drużynę prowadzą:

• p. Aleksandra Horbatowicz
  • p. Mariusz Trębacki

Ja, tak jak już mówiłem, nazywam się Spike i jestem pierwszym robotem z dredami.

Zapraszam Was do śledzenia naszych relacji ze spotkań
na Facebooku szkoły i poniżej tego wpisu.

13 luty 2023r.

To były dla Szkolnego Koła Robotyki bardzo pracowite ferie. Kiedy większość uczniów wypoczywała, my trzykrotnie spotykaliśmy się, aby przygotować wszystko na nasz wyjazd. Przygotowaliśmy się przez pół roku i wreszcie nastał ten dzień. W ostatnią niedzielę ferii ZooRoboty udały się do Poznania, aby wziąć udział w swoich pierwszych zawodach FIRST LEGO LEAGUE – Challenge

>> galeria zdjęć z turnieju<<

Emocji było mnóstwo, zabawy jeszcze więcej. Poznaliśmy inne drużyny i ich sposób podejścia do zadań, co pomogło nam zebrać cenne doświadczenia na przyszłość. Poza tym zdobyliśmy:

14 listopada 2022r.    >> zobacz relację <<

24 października 2022r. >> zobacz relację <<