INFORMACJE DLA RODZICÓW – KLAS PIERWSZYCH 2021/22

  1. ROK  SZKOLNY 2021/2022

Szanowni Rodzice/Prawni Opiekunowie przyszłorocznych uczniów klas pierwszych

 

Ze względu na Covid 19 nie planujemy spotkania informacyjnego przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W tym miejscu – przekazujemy najistotniejsze informacje:

  1. Szkoła zapewnia podręczniki i ćwiczenia dla wszystkich uczniów klas pierwszych do obowiązkowych przedmiotów.
  2. Religia jest przedmiotem dodatkowym, zakupu dokonujecie Państwo sami

(zgodnie z wykazem podręczników zamieszczonym w osobnej zakładce).

  1. Konieczne przybory (do zakupu dla ucznia na prośbę wychowawców):

– zeszyt 16-kartkowy w wąską linię i w kratkę,

– 32-kartkowy w kratkę,

– 2 teczki A-4  na gumkę,

– piórnik: 2 ołówki, gumka, linijka, długopis, temperówka z pojemnikiem, – klej, kredki ołówkowe, nożyczki,  farby plakatowe 12 kolorów, pędzel
  gruby i cienki,

– plastelina, ryza papieru ksero A-4,

– krepa w różnych kolorach.

  1. Strój gimnastyczny obowiązujący w naszej szkole:

– biała koszulka,

– czerwone spodenki,

– białe skarpetki,

– tenisówki z jasną podeszwą wiązane lub na rzepy – jeśli dziecko nie potrafi wiązać sznurówek.

  1. Strój galowy obowiązujący na wszystkich uroczystościach szkolnych lub klasowych:

– dziewczynka: biała bluzka i czarna, granatowa lub grafitowa prosta (bez wzorów) spódnica/sukienka,

– chłopiec: biała koszula i czarne, granatowe lub grafitowe spodnie/garnitur.

  1. Listy uczniów z podziałem na klasy zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń przy sekretariacie szkoły 17 sierpnia 2021r. po godzinie 10.00.

    W chwili obecnej planujemy utworzenie 3 oddziałów klasowych.

Już dzisiaj, zapraszamy Pierwszaczki wraz z jedną osobę dorosłą na uroczyste otwarcie roku szkolnego 2021/2022, które odbędzie się 1 września, o godzinie 9.00, w niebieskiej hali sportowej, przy al. Niepodległości 18.

Będzie nam miło Was zobaczyć ubranych na galowo oraz pełnych zapału do nauki i zabawy
w naszej ukochanej „Piątce”.

Informacje związane z reżimem sanitarnym na dzień 1 września będziemy upubliczniać po 26 sierpnia również na stronie internetowej szkoły.

Państwu i przyszłorocznym Pierwszaczkom życzymy pięknych, słonecznych letnich dni, pełnych radości, uśmiechu i zabaw w jak najlepszym zdrowiu.


>> CAMPY SPORTOWE NA WAKACJE – tutaj <<

List przewodniczącej Rady Rodziców

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele! Kochani Uczniowie!

Pamiętacie, jak 10 miesięcy temu spotkaliśmy się po raz pierwszy? Wszyscy z bijącymi sercami czekaliśmy na to, co przyniesie nowy rok szkolny. Przyglądaliśmy się sobie ukradkiem, zastanawiając się, jacy będziemy, kto zostanie nowym przyjacielem? Także nauczyciele byli dla nas zagadką – kto będzie surowy, kto pozwoli „dryfować” po obrzeżach tematu?

Dziś na wszystkie te pytania znamy odpowiedź. Niektóre obawy sprzed dziesięciu miesięcy wydają się śmieszne i dziecinne. Ale i w ciągu tych miesięcy mieliśmy sporo czasu, aby rozpocząć wkraczanie w dorosłość. Ta furtka jest przed nami otwarta.

Był to rok pełen wyzwań, a najważniejszym z nich stało się ponowne wdrożenie zdalnego nauczania w czasie pandemii. Nie byliśmy przekonani czy ma to szansę powodzenia. Okazało się, że dzięki determinacji Nauczycieli i Uczniów, możemy mówić o sukcesie tej formy nauczania.

Pragniemy dziś podziękować wszystkim, że stworzyliśmy wspólnie  szkołę, bez nas przecież by jej nie było.

Dziękujemy przede wszystkim Nauczycielom,

którzy pomogli uchylić furtkę dorosłości kiedy pracowaliśmy zdalnie.

Za Wami okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, przejście na system zdalnego nauczania był dla nas ogromnym wyzwaniem. Musieliście Państwo praktycznie z dnia na dzień przeorganizować swój warsztat pracy i dostosować się do nowego trybu pracy. Dziękujemy za Waszą otwartość, zaangażowanie i poświęcenie. Dziękujemy, że otoczyliście pomocą i wsparciem praktycznie każdego ucznia. Niejednokrotnie w późnych godzinach wieczornych odpowiadaliście jeszcze na maile uczniowskie, poprawialiście i odsyłaliście zadania, niezłomnie podejmowaliście trud dotarcia do swoich wychowanków. A wiem doskonale, że nie zawsze było to łatwe. Jednocześnie jestem przekonana, że wzbogaceni o nowe doświadczenia, jakie przyniosło ze sobą czasowe ograniczenie zajęć w szkole, będziemy inaczej patrzeć w przyszłość. Natomiast nowe narzędzia, metody pracy i zdobyte umiejętności oraz kompetencje pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się.

Kochani Uczniowie!

Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach!

Niechaj to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie.

Dziękujemy za Wasz aktywny udział w lekcjach online i (w większości) systematyczne odsyłanie zadań swoim nauczycielom. Dziękujemy, że odpowiadaliście, niektórzy z Was nawet z ogromnym zaangażowaniem, na proponowane przez Samorząd Uczniowski konkursy, quizy, gry i zabawy. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób mogliśmy uatrakcyjnić Wam czas kwarantanny i potem luzowania obostrzeń.

Gratulujemy Wam wyników uzyskanych na świadectwie zakończenia roku szkolnego, zdobytych nagród oraz wyróżnień. Już dziś będziecie mogli osobiście odebrać je z rąk Waszych Wychowawców.

         Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy i myślę, że będziemy mogli być z Was dumni. Idźcie więc śmiało w życie z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem. Powodzenia!

Szanowni Rodzice!

Chciałabym przede wszystkim Wam podziękować i zaznaczyć, że to właśnie Państwu należą się szczególne podziękowania za trud włożony w przygotowanie Waszych dzieci do podjęcia nauki zdalnej, wspieranie i pomaganie
im w pokonywaniu trudności. Dziękujemy Państwu za współdziałanie i podjęcie trudu wdrożenia dzieci do pracy z aplikacją Teams. Zarówno Państwa jak i nasze kompetencje w zakresie obsługi tej platformy wzrastały w niewiarygodnym tempie.     Jesteśmy wdzięczni, że w tych niecodziennych okolicznościach nauki zdalnej, byliście Państwo przy i dla swoich dzieci, wspieraliście ich emocjonalnie i dbaliście o komfort pracy zdalnej. Dzięki temu wspólnymi siłami dobrnęliśmy do zakończenia roku szkolnego.

       

Dziękuję także Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły

za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży. Z różnych powodów nie był to dla nas łatwy rok. Tym bardziej dziękuję więc Wam za podejmowany w codziennej pracy wysiłek. Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo w tym trudnym czasie. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.

Kochani, przed nami lato – oby było gorące.

Na nachodzące WAKACJE życzę Wam drodzy Uczniowie, Nauczyciele oraz Rodzice przede wszystkim udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i chwili zapomnienia od trosk dnia codziennego. Drodzy Uczniowie, pamiętajcie jednak, by w tym czasie przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo – zarówno swoje jak
i innych.

Odpoczywajmy, zbierajmy siły na następny rok. Pamiętajmy o tym, że po wakacjach przyjdą nowi koledzy, dla których mamy szansę stać się autorytetem.

            Życzę w imieniu Rady Rodziców Wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy
bo wierzę, że po wakacjach wrócimy do normalności i wspólnej nauki w ławkach szkolnych.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

 

                                                                                                                                                                                                      Przewodnicząca Rady Rodziców

                                                                                                                                                                                                    przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Pile im.Dzieci Polskich

                                                                                                                                                                                                                                               Anna Szwedowicz

UWAGA RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW!

Prosimy rodziców dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych na lipiec o zgłaszanie się po odbiór dokumentów, które wypełnione należy złożyć najpóźniej do 30 czerwca w sekretariacie szkoły.

Lista dzieci przyjętych udostępniona jest do wglądu na drzwiach wejściowych do oddziałów przedszkolnych (od strony boiska).

Szczegółowych informacji telefonicznych udziela sekretariat nr tel. 67 212 33 78

15.06.2021 PODSUMOWANIE PROJKTU CDEW – klasa 6B

I to już nasze ostatnie spotkanie z podprojektem

„Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolska”

Po długim czasie pandemii, udało nam się wreszcie powrócić do pracy nad projektem. Udaliśmy się na wyprawę po naszym mieście, aby odwiedzić kolejne miejsca ważne dla losów naszego bohatera. Byliśmy więc na pilskim cmentarzu, gdzie z wirtualną mapą w ręku udaliśmy się na poszukiwanie grobu Bogdana Toboły. Odwiedziliśmy też jego dom, na którego murach do dziś tkwi pamiątkowa tablica informacyjna. Szczegóły zobaczycie w poniższym reportażu.

A oto reportaż podsumowujący cały projekt: >> zobacz reportaż <<

Klasa 6B na biwaku

W dniach 8-10 czerwca 2021r. klasa 6B zorganizowała sobie klasowy biwak aby
„ NADROBIĆ,  KONTAKTY I RELACJE!”

Ośrodek w Laskowie, to magiczne miejsce z wieloma atrakcjami. Były podchody, kajaki, pływanie, zawody, turnieje, gry zespołowe, a wieczorem gry planszowe i ciekawe opowieści. Było też wspólne wieczorne ognisko z rodzicami. Całość z pewnością wpłynęła pozytywnie na klasowe relacje po tak długiej przerwie. Z pewnością nie byliśmy tam ostatni raz. Dziękujemy w tym miejscu Pani Agacie, że zechciała z nami spędzić ten piękny czas.

                                                                                                 PMT

>>zobacz zdjęcia <<