CYFROWA DZIECIĘCA ENCYKLOPEDIA WIELKOPOLSKI

W czwartek 7 listopada w naszej szkole oficjalnie ruszył projekt edukacyjny
„Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolska”

W projekcie bierze udział 12 uczniów klasy 5B. Założeniem główny jest doprowadzenie do opracowania biogramu osoby ważnej dla historii naszego miasta lub powiatu. Aby wypracować taki biogram, należy w najbliższym czasie zebrać informacje o takich osobach, wspólnie wybrać jedna rodzinę, a następnie przeprowadzić szereg wywiadów z jej członkami, wyszukać informacje w sieci i starej prasie. W ten sposób mamy zdobyć informacje potrzebne do wyboru z danej rodziny jednej osoby, o której będziemy tworzyć biogram. Projekt potrwa do maja. Zapraszamy do śledzenia naszej pracy w zakładce obok. A poniżej przedstawiamy pierwsze próby wspólnej pracy mające na celu między innymi prezentację grupy.

SPOTKANIE 07.11.2019

Witajcie w projekcie unijnym
„Cyfrowa dziecięca encyklopedia Wielkopolska”
Nazywam się Julia Momot i mam przyjemność
poprowadzić dla Was nasz pierwszy reportaż.

Na początek przedstawię pozostałych uczestników projektu:

Amelia Ereńska,  Gabriela Ereńska,  Joanna Serocka,  Karol Hływa,
Natalia Szatkowska, Patryk Kowalski, Sandra Półtorak,  Tobiasz Mila,
Wiktor Błesnowski,  Wojciech Marek,  Zuzanna Serocka,

i nasz wychowawca Pan Mariusz Trębacki.

Wszyscy jesteśmy uczniami klasy 5B;
——————————————
W dniu dzisiejszym podzieliliśmy się na 3 zespoły,
przydzieliliśmy zadania
założyliśmy brakujące e-maile,
opracowaliśmy zdjęcia do czołówki naszych reportaży
i nakręciliśmy powitalny próbny film.

Próbny, ponieważ brak dziś 2 osób;

Zapraszamy do obserwacji postępów naszego projektu.

Ewaluacja mapy mentalnej projektu

Spotkanie 3-4.03.2020r.

Udaliśmy się do Zespołu Szkół Gastronomicznych i Zespołu Szkół Budowlanych w poszukiwaniu śladów naszego bohatera. A oto filmowa relacja, którą prowadzi on-line Joanna Serocka. Film sklejaliśmy i  montowaliśmy na spotkaniu on-line 03.04.2020r.

> zobacz film <<

29 04 2020r.  Praca zdalna

OPRÓCZ DZIAŁALNOŚCI SPOŁECZNEJ, PEŁNIENIA FUNKCJI NAUCZYCIELA I DYREKTORA W PILSKICH SZKOŁACH, PAN BOGDAN TOBOŁA MIAŁ TEŻ ZAWODOWY WPŁYW NA WIELE MIEJSC W NASZYM MIEŚCIE. I TYM PROBLEMEM ZAJĘLIŚMY SIĘ W OSTATNIM CZASIE.

W ramach projektu odszukaliśmy na starych fotografiach miejsca wskazane przez rodzinę, jako miejsca powiązane z zawodową pracą naszego bohatera.

Korzystaliśmy przede wszystkim z serwisów:

z tych też stron pochodzą dawne zdjęcia piły użyte w prezentacji.

Następnie uczniowie mieli za zadanie zdalnie na mapach google (z powodu zakazu wychodzenia z domu), odnaleźć te miejsca w jak najbardziej odwzorowanym do naszego zdjęcia z dawnych lat kadrze. wykonać zrzut ekranu i odesłać zdjęcie do prowadzącego projekt. spotkaliśmy się ponownie on-line, aby wybrać pracę najlepiej odwzorowującą oryginał.

a oto końcowy efekt naszej pracy >> film <<