eTwining

Projekt Was is(s)t in..

Uczniowie naszej szkoły, którzy biorą udział w międzynarodowym projekcie e-twinning „Was is(s)t in…” przygotowali tym razem książkę kucharską, w której znajdują się przepisy na ich ulubione polskie potrawy.

Jeśli chcecie zobaczyć rezultaty ich pracy kliknijcie w poniższy link:

I.Kusiorska

Projekt Was is(s)t in..

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w międzynarodowym projekcie e-twinning „Was is(s)t in…” . Projekt jest realizowany w języku niemieckim przez uczniów z Polski, Niemiec i Turcji.
Jeśli chcecie poznać nasz projekt kliknij na poniższy link

I. Kusiorska

************************************************************************************************************

E-Christmas wishes to my friends.

Był to projekt dwóch szkół. Naszej oraz Zespołu Szkół w Żalnie. W naszej szkole udział wzięła klasa VI b. Projekt zawierał kilka etapów przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie na lekcjach języka angielskiego oraz w domu wykonywali różne zadania związane ze Świętami. Nauczyli się piosenki o Rudolfie, powtarzali słownictwo związane z tym świętem, tworząc słownik obrazkowy oraz tworzą gry online i wysyłając do siebie kartki bożonarodzeniowe. W ramach podsumowania klasa szósta z Żalna uczestniczyła w lekcji języka angielskiego klasy VI b. Na koniec spotkania uczniowie zaśpiewali wspólnie piosenkę „Rudolph the red-nosed reindeer”.

Efekty można oglądać na stronie:

E-Christmas wishes to my friend. (padlet.com)

Oraz grać :

Start Playing – Quizizz

Kahoot!

Start Playing – Quizizz

A.Wesołowska

Kartka dla Polski

Uczniowie klasy 7a i 7c pokazują, że mimo pandemii można realizować edukacyjne projekty. Jednym z nich jest ogólnopolski projekt pt. „Kartka dla Polski”, realizowany na platformie eTwinning. Jego celem jest uczczenie Święta Niepodległości, które przypada na 11 listopada. Oto pierwsze prace uczniów.

>>zobacz prace<<

Oswajamy lektury szkolne
W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego realizowanego na platformie eTwinning pt. „Oswajamy lektury szkolne”, uczniowie klasy 6a wraz z koleżankami i kolegami z całej Polski współtworzyli literackiego bloga. Efekt prac młodych ludzi jest imponujący. Zachęcamy do zajrzenia na stronę:
I. Bartol
Projekty edukacyjne podczas nauki zdalnej

Mimo że nauka zdalna trwa od blisko dwóch miesięcy, nasi uczniowie i nauczyciele nie próżnują. Dowodem tego jest udział klasy 6a w ogólnopolskim projekcie czytelniczym „Liga czytelnicza”, realizowanym na platformie eTwinning, Zadaniem młodych ludzi jest przygotowanie recenzji swojej ulubionej książki. Może to być forma pisemna albo zachęcający filmik. Recenzje te pojawią  się na ogólnopolskim młodzieżowym blogu czytelniczym. Opiekunki grup projektowych zaprosiły też  do współpracy polskich pisarzy. Jednym z nich jest p. Tomasz Brewczyński – bankowiec mieszkający w Pile, który zadebiutował powieścią  kryminalną pt. „Implikacja”. Dziękujemy za włączenie się do naszego projektu.

>>film <<