10 listopada 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy
99 rocznicę odzyskania niepodległości.Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Stowarzyszenia Rodzin Powstańców Wielkopolskich, którzy wzięli udział w uroczystym apelu składającym się z patriotycznych pieśni i wierszy, pięknie i wzruszająco przedstawionych przez klasę 6B pod opieką p. A. Jaroszewicz i p. M. Głowskiej. Następnie podczas spotkań w klasach goście przybliżali uczniom wiedzę o powstaniu wielkopolskim. Naszymi gośćmi byli: p. Danuta Migdalczyk – wnuczka powstańca plutonowego Andrzeja Kasprzaka, p. Barbara Sowa – wnuczka powstańca pułkownika Kazimierza Rybickiego, p. Henryk Michałek – syn powstańca porucznika Józefa Michałka, p. Józef Utecht – syn powstańca porucznika Leona Utechta, p. Karol Ziemiański – wnuk powstańca Walentego Ziemiańskiego.
Dziękujemy za niezwykłą lekcję historii.

>> zobacz zdjęcia z apelu <<

>> zobacz zdjęcia ze spotkania klasy 7B z wnukami powstańców <<