Spotkanie z doradcą zawodowym

30.01 br. uczniowie klasy III c wraz z wychowawcą udali się do Powiatowego Urzędu Pracy w Pile. Uczniowie spotkali się z doradcą zawodowym, który zapoznał ich z formami pomocy, jakich udziela Urząd Pracy osobom bezrobotnym( m.in.doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, szkolenia dla osób bezrobotnych, staże pracy). Uzyskali informację o przysługujących osobom bezrobotnym prawach i obowiązkach oraz o organizacji szkoleń i kursów. Na koniec przedstawiona została uczniom obecna sytuacja na lokalnym rynku pracy. Uczniowie dowiedzieli się także czym jest barometr zawodów i w ramach tego poznali zawody deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe. Wycieczka była bardzo udana, stanowiła dla uczniów ciekawe doświadczenie i źródło nowych informacji, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Spotkanie zorganizowała p. Monika Szczuka-Flis