Dzień Kropki

W tym roku 14 września, po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień kropki” . Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim jest kropka.

Inspiracją świętowania tego dnia była kropka z książeczki o Vashti. Książeczka „The Dot” opowiada o kropce, która zmieniała świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad 20 języków oraz wydana alfabetem Braillea. Napisana jest bardzo oszczędnie, znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić główna bohaterkę utworu.

Uczniowie klas I – IV dzień ten spędzili wyjątkowo. Ubrani w kropki zastali zapoznani z główną bohaterką książki „The Dot”. W holu szkoły (przy al. Niepodległości) powstało „Drzewo Talentów”. Każdy uczeń na zielonej kropce napisał talent, jaki posiada lub o jakim marzy. Klasy I – III wykonywały prace plastyczne gdzie górowała kropka. Uwieńczeniem tego dnia była możliwość wykonania zdjęcia w Fotobudce z rekwizytami – oczywiście w KROPKI…

Dla starszych uczniów naszej szkoły Dzień Kropki był świętem kreatywności. Nasi uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością i odnaleźć swoje talenty, rozwiązując twórcze zadania z j. polskiego, j. niemieckiego, j. angielskiego, matematyki i chemii. Zadania te, wraz z pomocą nauczycieli, były dostępne przez cały dzień podczas przerw na holu I piętra (przy ul. Kujawskiej). Ponadto na wielu lekcjach uczniowie poznali historię małej Vasthi, oglądając o niej film i dyskutując na temat roli talentów w życiu człowieka. Niech ta kreatywność zostanie z nami do końca roku!

A.Skrypak-Schiller, I. Bartol