Europejski Tydzień Sportu w SP 5

W miniony czwartek nasza szkoła uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Sportu (ETS). W ramach akcji odbyły się turnieje piłki siatkowej i piłki nożnej, w której uczestniczyło łącznie 90 dzieci. W godzinach popołudniowych odbył się również mecz sparingowy piłki siatkowej, w którym nasze kadetki rywalizowały z zawodniczkami szkoły podstawowej nr 6.

Wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach grały w turniejach pod nazwą wybranego przez siebie kraju Unii Europejskiej. W turnieju „trójek” siatkarskich, w którym uczestniczyło łącznie 11 zespołów, medalowe miejsca wywalczyły następujące drużyny:

I miejsce – „POLSKA”

II miejsce – „ FRANCJA”

III miejsce – „ CHORWACJA”

W turnieju halowej piłki nożnej ze względu na dużą ilość zgłoszonych drużyn wprowadzono system rozgrywek z podziałem na 2 grupy. W grupie A miejsca na „pudle” zajęły zespoły:

I miejsce – „PORTUGALIA”

II miejsce – „HISZPANIA”

III miejsce – „ FINLANDIA”

W grupie B wyniki turnieju wyglądały następująco:

I miejsce – „WŁOCHY”

II miejsce – FRANCJA”

III miejsce – „POLSKA”

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, natomiast drużyny zwycięskie odebrały dyplomy, medale i drobne nagrody. Nasza szkoła pierwszy raz uczestniczyła w w/w akcji, ale patrząc na tak liczną frekwencję zainteresowanych mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych szkoły.

M. Szwagierczak