Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Jak co roku nasza szkoła czynnie włączyła się w  obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku przypadł 28 września. Tego dnia uczniowie pod czujnym okiem pań A. Andrzejewskiej, A. Domańskiej i B. Plucińskiej zorganizowali patrol matematyczny i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród mieszkańców naszego miasta. Reakcje na nasz patrol były bardzo różne. Niektórzy chętnie bawili się z uczniami tabliczką mnożenia, inni traktowali to z pobłażliwym uśmiechem, ale włączali się do zabawy. Byli i tacy, którzy „uciekali” na widok patrolu bo bali się pytań z matematyki. Na szczęście nie wystraszył się uczniów Prezydent Piły pan Piotr Głowski. Nic w tym dziwnego, bo okazał się prawdziwym mistrzem tabliczki mnożenia. „Przepytywanka” matematyczna nie ominęła też dziennikarzy z Tygodnika Pilskiego, którzy swój egzamin też zdali „śpiewająco”. Młodzież była zdziwiona, że dorośli pamiętają jeszcze „utrapioną” tabliczkę.  Wszyscy którzy zdecydowali się podejść do sprawdzianu z tabliczki mnożenia zostali uhonorowani tytułem i odznaką eksperta tabliczki mnożenia. Wszystkim odważnym gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!

B. Plucińska

>>zobacz zdjęcia   <<