II c dołączyła do „Gangu Słodziaków”

Uczniowie z klasy 2 c przystąpili do konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego patronatem jest sieć sklepów „Biedronka”. Głównym założeniem projektu jest wyrabianie nawyku codziennego czytania wśród dzieci. Drugoklasiści złapali „bakcyla czytania” w domu i w klasie, a 4 października wzięli udział w zajęciach w bibliotece szkolnej, gdzie wysłuchali fragmentu książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków” czytanej przez Panią Kasię, nauczycielkę biblioteki. Dzięki Zajęczycy Zuzi, jednej z bohaterek książki, uczniowie poznali prawdziwe znaczenie słowa OPIEKA. Rozwiązali krzyżówkę, wypowiadali się na temat potrzeby troszczenia się o innych, wskazywali osoby z najbliższego otoczenia, które się nimi opiekują lub takie, które tej pomocy potrzebują. Podsumowaniem zajęć było wypożyczenie książek przez wszystkich uczniów i obietnica złożona Pani Kasi o rychłym powrocie do szkolnej wypożyczalni. Dziękujemy, Pani Kasiu… na pewno wrócimy.

K. Kołodziej