Czytamy

Czytanie pełni ważną rolę w rozwoju dziecka. Pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Dlatego też uczniowie klasy I c przystąpili do projektu konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. W ramach realizacji zadań konkursowych uczniowie wzięli udział w dwóch akcjach czytelniczych. Pierwsza z nich zorganizowana została w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W tym dniu mama jednej z uczennic pani Ania, wprowadziła klasę w świat Słodziaków. Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanych przygód. Kolejne przygody dzieci poznały na lekcji w czytelni, gdzie przedstawiono im bobra Borysa. Dzieci bardzo polubiły właśnie tego bohatera, który uzmysłowił im, że każdy jest inny i każdy z nas posiada inne talenty.

A. Skrypak-Schiller