Pamiętamy

28 listopada przedstawiciele klas I – IV oraz Szkolny Samorząd Uczniowski zapalili znicze pod Krzyżem, na którym istnieje tabliczka z wyrytymi nazwiskami uczniów naszej szkoły, którzy zginęli w tym miejscu w 1958 roku. 1 września minęło 60 lat tragicznego wybuchu przy alei Niepodległości. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, jedenaścioro dzieci zginęło od bomby wyłowionej z Gwdy. Co roku uczniowie zapalają znicze pod krzyżem. Społeczność szkoły pamięta o tragicznej śmierci naszych uczniów. To miejsce będzie zawsze przypominało mieszkańcom Piły o tragicznym wydarzeniu minionych lat.

L.Kozera