Piernikowe niespodzianki

Święta tuż, tuż a na święta nie może zabraknąć pierniczków. Uczniowie klasy I a zapoznali się z jakich składników będą przygotowywali piernikowe ciasto. Nazwy wszystkich niezbędnych składników staranne zapisali w zeszycie do języka polskiego. Odpowiednio ubrani przystąpili do wyrabiania ciasta i wykrawania pierników. Atrakcji było co nie miara. Powstawały ciekawe kształty bucików, gwiazdek, serduszek, bałwanków, grzybków i wiele innych. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem. Po wykrojeniu kształtów pierniczki zostały przeniesione do szkolnej kuchni, gdzie zostały upieczone. Zapach unosił się po szkolnym korytarzu, a dzieci bardzo się niecierpliwiły kiedy będą mogli je ozdabiać. W końcu nadszedł dzień, kiedy wystudzone pierniczki można było ozdabiać. Dzieci samodzielnie po krótkim instruktażu wykonały lukier, którym pokrywały ciastka. Pisakami i innymi posypkami je przyozdabiały, a następnie pakowały w celofan przewiązany wstążeczką. Piernikowe niespodzianki znajdą się pod choinką w każdym domu jako drobny prezent dla rodziców ale jakże cenny, bo własnoręcznie wykonany.

M.Woźniak