Literackie podium dla uczennic naszej szkoły

W środę 20 marca br. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XVI  Regionalnego Konkursu Literackiego „O ZŁOTE PIÓRO”” pod hasłem „Od magii świata do magii słowa” – Piła 2019. Niezwykle miło mi ogłosić, iż laureatkami pisarskiej rywalizacji zostały:

– Marika Pytlarz z klasy 6 b – zajęła 1. miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych i zdobyła ZŁOTE PIÓRO;

– Julia Wiśniewska z klasy 3 a gimnazjum – zdobyła Nagrodę Specjalną;

– Wiktoria Pytlarz z klasy 3 b gimnazjum – zajęła 2. miejsce w kategorii uczniów gimnazjów;

– Julia Misiak z klasy 3 a gimnazjum – zdobyła 3. miejsce w kategorii uczniów gimnazjów;

– Wiktoria Hołowacz z klasy 3 a gimnazjum – otrzymała wyróżnienie w kategorii uczniów gimnazjów.

Dziewczęta odebrały dyplomy i nagrody między innymi z rąk Wicestarosty Pilskiego – Arkadiusza Kubichy, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – Joanny Wyrwy – Krzyżańskiej i poetki – Elżbiety Ambroż. Laureatki usłyszały z ust przewodniczącej jury – poetki Zuzanny Przeworskiej wiele ciepłych słów na temat swojego literackiego kunsztu.

Kolejny raz z całego serca gratuluję dziewczętom lekkiego pióra, talentu i niezwykłej wrażliwości. Jestem z Was bardzo dumna i trzymam kciuki za kolejne sukcesy !!!

Marta Orlińska