V c w świecie dinozaurów

15 maja klasa V c wraz z wychowawcą p. I. Wójcik i rodzicami udała się na wycieczkę do Solca Kujawskiego – Jura Park. Uczniowie pogłębiali wiedzę na temat czasów prehistorycznych oraz poznawali świat wielkich gadów. Przewodnik oprowadzał dzieci po ścieżce dydaktycznej, na której mieściło się ok. 150 modeli dinozaurów. Opowiadał o ich pochodzeniu i sposobie życia przybliżając dzieciom zaginiony świat. Uczniowie odwiedzili również Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha, w którym zobaczyli imponującą kolekcję skamieniałości. Nie zabrakło także innych atrakcji jakimi były – Kino Emocji – Cinema 5D oraz warszty paleontologiczne polegające na preparowaniu z gipsowego bloku kości dinozaura, które złożone w całości dają szkielet danego gatunku.

pod koniec zwiedzania Jura Parku uczniowie mogli „poszaleć“ w Parku Rozrywki. Największym zainteresowaniem cieszył się Statek Piracki, na którym dreszczyk emocji był największy. Dzieci bawiły się przednio. Wycieczka była dopełnieniem lekcji z zakresu przyrody , biologi i geografii.

Iwona Wójcik