Noc w szkole

Noc z 18 na 19 maja 2019 r. była czwartą w historii naszej szkoły „Nocą w Szkole”. Chętni uczniowie pod opieką nauczycieli uczestniczyli w licznych atrakcjach przygotowanych przez pilskie muzea, galerie i instytucje kultury z okazji ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów”. Po powrocie do szkoły i kolacji z grilla uczniowie bawili się na dyskotece, wzięli udział w konkursie na najbardziej wystrzałową piżamę, uczestniczyli w nocnych zawodach sportowych w sali gimnastycznej oraz obejrzeli filmy. „Noc w Szkole” zakończyło wspólne śniadanie przygotowane przez uczniów oraz mecze piłki koszykowej. Celem tej przygody było pokazanie szkoły z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami oraz pełną głową pojęć i informacji, ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas, przy okazji poznając się nawzajem i integrując. Kolejną ideą była promocja kultury poprzez uczestniczenie w akcji „Noc Muzeów”, w której to młodzież miała możliwość obejrzenia zasobów lokalnych wystaw i galerii. Istotną przesłanką była również sposobność spotkania się z absolwentami naszej szkoły i uświadomienie im, że nadal o nich pamiętamy. Impreza rozpoczęła się 18 maja 2019 r. o godz. 1700, a trwała do godz. 1000 następnego dnia. Uczestniczyło w niej 160 uczniów.

Mateusz Pazdej