20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują dzień przedszkolaka!” Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został oficjalnie ustanowiony uchwałą sejmu 13 września 2013 roku. To wrześniowe święto jest okazją do promocji wychowania przedszkolnego, podkreślenia kluczowej roli edukacji przedszkolnej oraz tego, jak duży wpływ ma ona na rozwój dziecka, ale także do wspólnego świętowania przedszkolaków po rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego. W związku z tym w piątek – 20 września – w nowo wyremontowanej sali gimnastycznej odbyła się uroczystość integrująca dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych. Były tańce, zabawy i niespodzianki. Maluszki nawiązywały kontakty, uczyły się współdziałania ze starszymi kolegami i koleżankami, a wszystkie dzieci miały okazję doświadczyć tego, że są częścią przedszkolnej wspólnoty. Powtórzyły treść „przysięgi” uczestnicząc w uroczystym ślubowaniu. Na zakończenie każdy otrzymał medal przedszkolaka. A jak było? To widać na zdjęciach.

>> zobacz zdjęcia <<