Eko edukacja i bezpieczeństwo

Uczniowie klas I c i II a wybrali się na spacer, by przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się ulicami miasta. Na zajęciach omawiali, co oznaczają znaki drogowe w drodze do szkoły oraz jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Na spacerze utrwalili wszystkie wiadomości i udali się ścieżkę edukacyjną przy Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej w pobliżu naszej szkoły. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem przeglądali tablice interaktywne z modułem mówiącym. Pierwszaki słuchały, jak drugoklasiści czytają na głos hasła ekologiczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również ławki ze zdjęiami różnych zwierząt i ptaków. Spacer sprawiło, że dzieci poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Z wielką radością wyraziły chęć kolejnego wyjścia i przybliżenia sobie wiedzy dotyczącej ochrony środowiska.

M. Woźniak