Dzień głośnego czytania

27 września w SP 5 odbyła się akcja czytelnicza z okazji nadchodzącego Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Z okazji tego dnia, klasa II C gościła w swojej klasie, mamę Wiktora Szczęcha, Panią Magdę, która przeczytała dzieciom bajkę z serii Gangu Słodziaków pt. „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Wybraliśmy akurat tą bajkę, ponieważ przystąpiliśmy do konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. Dzieci dostały książeczki motywacyjne, które mają pomóc zachęcić uczniów do codziennego czytania. Za czytanie, potwierdzone podpisem rodzica, dostają od wychowawcy naklejkę ze słodziakiem. W tym samym dniu uczennice klasy II C: Roksana Ratajczyk, Aleksandra Jachocka, Julia Bucholc i Wiktoria Połowniak czytały wiersze J. Brzechwy  uczniom innych klas oraz przedszkolakom. Dziewczynki zostały nagrodzone za tą akcję czytelniczą dyplomem oraz książeczką, by dalej rozwijały swoje zainteresowania i zdolności czytelnicze.

M. Bęben