Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, uczniowie z klasy 3 c zorganizowali w klasie mini-maraton czytania. Dziewięcioro śmiałków przez ponad pół godziny non stop czytało fragmenty książki „Nowe przygody Gangu Słodziaków”. Skąd wybór akurat takiej lektury? Otóż, uczniowie przystąpili w tym roku szkolnym do II edycji projektu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowanego pod patronatem sieci sklepów „Biedronka”. W trakcie trwania maratonu wyłoniono Mistrza Czytania Nowego Tekstu, którym została Basia Kotula. Uczestnicy maratonu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i kolorowymi zakładkami do książek. Wszyscy trzecioklasiści na zakończenie Dnia Głośnego Czytania otrzymali dzienniczki zachęcające do codziennego czytania w domu przez kolejne trzy tygodnie. Ciekawe, czy nie zabraknie im wytrwałości i silnej woli? Trzymamy kciuki i mocno kibicujemy!

K.Kołodziej