Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klas I c i II a spotkali się w szkolnej bibliotece by rozpocząć przygodę z Gangiem Słodziaków. Już w ubiegłym roku uczniowie klasy II a przystąpili do konkursu, który miał inspirować dzieci do codziennego czytania. Tegoroczna inicjatywa została podjęta przez dzieci z wielkim entuzjazmem. Chętnie podzielili się z młodszymi kolegami i koleżankami przygodami z książeczki pt. „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Pierwszaki słuchały z wielkim zainteresowaniem, a po zajęciach w bibliotece udali się do swoich klasopracowni na dalszą część zajęć poświęconą wysłuchanej lekturze. Otrzymali również dzienniczki, które będa wyklejane naklejkami po przeczytaniu bądź wysłuchaniu fragmentu książki. Każdej klasie towarzyszy maskotka, która jest bardzo lubiana przez wszyskie dzieci.

M. Woźniak