Kolorowo, zdrowo, odjazdowo

W ramach realizacji programu „Owoce, warzywa i mleko w szkole” uczniowie klasy II a wykonali wystawę promującą warzywa i owoce. Na zajęciach z elementami pedagogiki M. Montessori zapoznali się z tematyką samochodową. Dowiedzieli się, co to jest konstrukcja oraz jak zaprojektować samochód. Po lekcjach przygotowawczych przystąpili do działania. Dobierając się w pary wykonali z kartonu mini pojazdy. W tym samym czasie zapoznawali się z tematyką „Dary jesieni”. Wspólnie z wychowawcą postanowili wypełnić samochody darami naszych sadów, pól i „zawieźć” je innym dzieciom. Przynieśli mnóstwo świeżych, soczystych a przede wszystkim zdrowych owoców i warzyw. Zapakowali je do aut, które przenieśli do holu szkoły. W ten sposób „zawieźli” je wszystkim, którzy uczą się, pracują lub odwiedzają nasz budynek, przypominając jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców każdego dnia.

M. Woźniak