Balonowo – odlotowo

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej z elementami Montessori „Czy wiesz Jak, czy wiesz, że?” uczniowie wykonują różne eksperymenty. Jednym z nich był najbardziej efektowny eksperyment „Drożdżowych balonów”. Dzieci obejrzały film pt. „Piękny start balonów”, zapoznały się z różnymi sposobami wypełniania balonów powietrzem od najmniejszych do ogromnych. Kolejnym korkiem było przeczytanie instrukcji wykonania eksperymentu i przystąpienie do działania. Po wymieszaniu wszystkich składników zaczęła się pilna obserwacja. Kiedy balony zaczęły wypełniać się gazem rosnących drożdży, emocje wzrastały. Zajęcia jak zawsze kończyły się wspólnym wyciąganiem wniosków z danego eksperymentu, a wszystkim dzieciom zamarzył się lot prawdziwym balonem.

M. Woźniak