Potrafimy pomagać

Tradycyjnie czyli jak każdego roku przed dniem 6 grudnia wolontariuszki z młodszej grupy Szkolnego Wolontariatu z klas III odwiedziły małych pacjentów Oddziału Chirurgii Dziecięcej Szpitala Specjalistycznego w Pile. Zanim to jednak nastąpiło przeprowadziliśmy akcję charytatywną – zbiórkę artykułów szkolnych i zeszytów oraz papieru ksero dla małych pacjentów. Na oddziale chirurgii dziecięcej oczekiwaliśmy na przyjęcie w pięknej świetlicy, która powstała przy wsparciu kibiców Lecha Poznań. Na oddziale zostaliśmy przyjęci przez pielęgniarkę oddziałową Panią Marzenę Ślebiodę. Wolontariuszki Katarzyna Kaja, Oksana Kogut i Magdalena Szwedowicz złożyły od całej naszej szkoły życzenia świąteczne. Dziewczynki życzyły zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia małym pacjentom. Następnie przekazały świąteczny upominek. Nasza szkoła została wyróżniona przez szpital na Drzewku Dobroci jako instytucja pomagająca chorym dzieciom. Kolejny już raz pokazaliśmy, że umiemy i potrafimy pomagać.

R. Badziąg