Turniej warcabowy

Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Dlatego Samorząd Uczniowski zorganizował 26 maja 2020 r. Turniej Warcabowy dla klas I-VIII. Jego celem była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry oraz kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek. Impreza cieszyła się dużą popularnością. Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani do mistrzostw.

Najlepsze wyniki osiągnęły:
1. Zuzanna Pawlak z klasy 6 a,
2. Nikola Gapa z klasy 7 b,
3. Wiktoria Połowniak z klasy 2 c.

Nagrody można odebrać w sekretariacie przy Al. Niepodległości w godz. 8-15.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy za udział Wszystkim uczestnikom.
M. Pazdej