Klasowy konkurs pięknego czytania

Uczniowie klasy II a i II b wzięli udział w Klasowych Konkursach Pięknego Czytania. Uczestnicy konkursu byli zobowiązani  do przygotowania wyznaczonego przez nauczyciela tekstu opowiadania z podręcznika szkolnego dla kl. II. Podczas czytania oceniano: płynność, poprawność i wyrazistość (zmiana siły i tonu głosu, tempa czytania, stosowanie pauz  gramatycznych i logicznych). Drugoklasiści świetnie poradzili sobie z postawionym przed nimi zadaniem.  Jury miało nie lada problem z przyznaniem miejsc.

W klasie II a:

– I miejsce zajęli: Michalina Śmidowicz i Wiktor Kowalski,

– II miejsce: Julia Bykowska i Olivier Gadomski,

– III miejsce: Olivier Oleszkowicz.

Przyznano również dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Amelia Lewandowska i Leon Lichota.

W klasie II b poziom prezentowanego czytania był bardzo wyrównany i jury zdecydowało o przyznaniu uczestniczkom konkursu równorzędnego I miejsca. Laureatkami zostały:

Judyta Kozłowska, Natalia Osińska, Wiktoria Piekarska -Boszko, Lidia Sobczak i Julia Trzeciak.

Wszyscy w/w otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez rodziców.

Zwycięzcom gratulujemy!

M.Prus i M. Sadowska