Potyczki szachowe i warcabowe w klasie III c

Dzięki realizowaniu przez Pana Pawła Bębna Ogólnopolskiego Projektu pt. „Edukacja przez Szachy w Szkole” w SP 5, nasza szkoła otrzymała sprzęt szachowy w wymiarze: 15 kompletów bierek, 15 szachownic i szachownicę demonstracyjną. Z szachów bardzo chętnie zaczęła korzystać klasa III C pod kierunkiem Pani Moniki Bęben. Dzieci grają w szachy lub w warcaby na lekcjach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia, by zwiększyć swoje umiejętności matematyczne, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości jak: odpowiedzialność, koncentracja i intuicja. Trzecioklasistom tak bardzo spodobała się ta królewska gra, że chcą w nią grać nawet na przerwach.

Monika i Paweł Bęben