Wyniki międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Mój przyjaciel”

Oddziały przedszkolne w SP nr 5 zorganizowały konkurs plastyczny dla pilskich przedszkolaków ze starszych grup: 5 i 6 latków. Udział w nim był okazją, aby kształtować u dzieci rozumienie znaczenia koleżeństwa i podkreślić wartość przyjaźni między ludźmi. W konkursie „Mój przyjaciel” wzięło udział 80 dzieci z 7 przedszkoli: PP nr 1, PP nr 4, PP nr 5, PP nr 11, PP nr 12, PP nr 13, PP nr 14. Poniżej wymieniamy wszystkich laureatów, cytujemy wypowiedzi dzieci oraz publikujemy zwycięskie prace.

I miejsce – Krzysztof Pawłowski PP nr 4

,,Mój przyjaciel Hubert – Hubi jest starszy, ale razem lubimy wędkować. Pokazał mi też grę ,,Fishing Planet”. Chciałbym umieć nurkować tak jak on. Lubię się z nim bawić. Czasem do siebie dzwonimy i opowiadamy sobie o rybach.”

II miejsce – Lena Gramza PP nr 11

,,Moją przyjaciółką jest moja kuzynka Julka. Julka jest fajna. Razem się bawimy.                                            Lubimy się bawić na trampolinie. Julka ma 6 lat. Jest wesoła i miła. Ma starszą siostrę i psa. Julka ma niebieskie oczy, blond włosy, kolczyki diamenciki i piegi.”

III miejsce – Filip Rudziński PP nr 4

,,Moim przyjacielem jest mój kolega Leon. Cenię go za to, że zawsze się ze mną bawi, ma ciekawe pomysły i zaprasza mnie do swojego domu. Tam wymyślamy ciekawe zabawy i gry.”

Jury konkursowe przyznało też kilka wyróżnień:

Marta Kurzac, PP nr 14: ,,Narysowałam moją przyjaciółkę z grupy ,,Sówki”, która ma na imię Sandra. Lubimy razem rysować, bawić się klockami i lalkami”.(1)

Aleksandra Zajączkowska, PP nr 1: ,,To moja przyjaciółka Ola. Lubię ją za to, że jest dla mnie miła. Bardzo lubimy razem malować i rysować”.(2)

Sofiia Zadorozhna, PP nr 11: ”Moją najlepszą przyjaciółką jest Daryna, ładnie się uśmiecha i zawsze bawimy się razem w przedszkolu. Kiedy był śnieg to razem chodziłyśmy na plac zabaw i lepiłyśmy bałwana. Robiłyśmy ,,Aniołki”. Byłam u niej w domu na urodzinkach i był tam tort- z Elzą-była super zabawa. Z Daryną mogę nieraz rozmawiać po ukraińsku”.(3)

Maria Dołowy, PP nr 12:  ,,Przedstawiam mojego przyjaciela- Kubusia. Bardzo się kochamy, jest moim młodszym bratem. Kubuś jest zawsze uśmiechnięty i radosny. Lubię spędzać z nim czas na podwórku”.(4)

Aniela Kopańska, PP nr 11: ,,To jest Emma, moja przyjaciółka, którą kocham. Lubię się z nią bawić i cieszę się, gdy jest w przedszkolu”.(5)

Maja Sobieraj, PP nr 13: ,,W Naszym domu zwierzęta są traktowane tak samo jak ludzie. Mój pies Gutek zawsze wie, kiedy jestem smutna i pociesza mnie. Razem z moim chomikiem szaleją i mnie rozśmieszają, żebym nie była smutna. Moje przyjaciółki Wiktoria i Oliwia są najlepsze, bo wkraczają do akcji i mówią do mnie: – Chodź się bawić! Uśmiechnij się! Bądź super! Nie bądź smutna!” (6)

Karol Straszewski, PP nr 11: ,,To jest mój kot ,,Cheetos” ( Czitos). Lubię się z nim bawić i cieszę się, gdy śpi ze mną w łóżku” – ponieważ zwierzęta też mogą być przyjacielem człowieka (7)