Depresja-porozmawiajmy o niej

Mając na uwadze tematykę tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, które brzmi „Zdrowie dla wszystkich” oraz Światowego Dnia Walki z Depresją, Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na plakat pod hasłem „Depresja – porozmawiajmy o niej”.

Celem działania było zwrócenie uwagi na ten problem, a przede wszystkim podkreślenie, iż jest to poważna choroba, którą należy leczyć.
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu plakatu, którego motywem przewodnim było ukazanie różnych obliczy depresji oraz wskazanie, jak ważne jest mówienie o jej przyczynach i możliwych konsekwencjach, a w szczególności sposobach jej przeciwdziałania.
Laureatami konkursu zostali: Adrianna Dettlaff i Łucja Zienkiewicz z klasy 6 b, Olivier Wójcik z klasy 5 b, Vanessa Pigłowska z klasy 4 a oraz Michał Nowak z klasy 4 b.

M.Pazdej