I Mistrzostwa Polski w Domino online

10 kwietnia 2021 roku Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował I Mistrzostwa Polski w Domino online.

Nasi reprezentanci, Marta Manowska i Józef Berndt z klasy 5 a, uplasowali się w top 15 turnieju. Ich dobry wynik świadczy o pozyskaniu umiejętności wykorzystania matematycznych narzędzi w codziennym życiu.
Generalnie w domino można grać bez względu na wiek, często jest to ulubiona rozrywka całej rodziny. Już pięciolatek zrozumie zasady gry, ponieważ są bardzo jasne i mało skomplikowane. Nie da się również ukryć, że oprócz znakomitej rozrywki jest to także wspaniała forma edukacyjna dla dzieci – uczy podstaw strategicznego myślenia, ćwiczy umiejętności arytmetyczne oraz kształtuje dziecięce zmysły odpowiedzialne za życie społeczne i towarzyskie. Ważna jest również ich funkcja rozwijająca kreatywność oraz możliwość zabawy na różne sposoby.
Dlatego tym bardziej zachęcamy Wszystkich serdecznie do udziału w kolejnych zawodach!
M.Pazdej