Sukces Julii

Julia Łabiszak z klasy 8c zajęła III miejsce w I Mistrzostwach Polski w Scrabble-Literaki online, które zostały zorganizowane przez Szkolny Samorząd Uczniowski w dniu 17 kwietnia 2021 r. Generalnie nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale, ponieważ Marta Manowska oraz Józef Berndt z klasy 5a zajęli odpowiednio 12 i 19 miejsce. Widać fantastyczną kreatywność w poszukiwaniu nowych słów, a „scrabblowa” wyobraźnia pozwala młodzieży na odkrywanie tajników języka polskiego. W związku z powyższym jest to znakomita powtórka, w szczególności przed zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty. Uczestnicy mogą wzbogacić swój zasób leksykalny, ponieważ uczą się od siebie wzajemnie nowych wyrazów oraz sprawdzają, czy te słowa istnieją. Widać, że Scrabble są dla naszych uczniów twórczą zabawą – i taki właśnie był główny cel mistrzostw. Ponadto gra ta charakteryzuje się interdyscyplinarnością, ponieważ rozwija kompetencje matematyczne, umiejętność logicznego myślenia, pobudza kreatywność i uczy zasad zdrowej rywalizacji. Dlatego tym bardziej zachęcamy do brania udziału w rozgrywkach naszej Ogólnopolskiej Ligi Gier Edukacyjnych Online. Natomiast Światowy Dzień Scrabble obchodzony jest 13 kwietnia, tj. w dniu urodzin ich twórcy Alfreda Buttsa.

M.Pazdej