Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Wierszem i rysunkiem po mojej małej ojczyźnie”

Projekt edukacyjny „Wierszem i rysunkiem o mojej małej ojczyźnie” obejmował zestaw działań mających na celu poznanie talentów literackich i plastycznych uczniów z różnych regionów Polski.

Mogliśmy w ten piękny sposób promować Piłę i ciekawostki z nią związane, a jednocześnie poznawaliśmy wspaniałe zakątki wielu polskich miast i wsi.

Najważniejszym celem projektu było wzbudzenie zainteresowania dzieci pięknem naszej małej ojczyzny – Piły. Uczniowie klasy 6 c podczas spacerów obserwowali okolicę, a następnie napisali krótkie rymowanki o swoim pięknym mieście; o symbolach i miejscach, które kojarzą im się z Piłą. Dzięki ich pomysłom powstał wiersz o Pile. Przedszkolaki z grupy III oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią wykonały rysunek kojarzący im się z naszym miastem. Efektem prac nad projektem jest piękna książka, której autorami są uczniowie z całej Polski biorący udział w tym przedsięwzięciu. Zachęcamy do lektury książki, której wersja elektroniczna znajduje się w linku poniżej.

www.storyjumper.com/book/showframe/102963586/Wierszem-i-rysunkiemnbspo-mojej-maej-ojczynie

W projekcie udział brali uczniowie z klasy 6c wraz z opiekunami: Olgą Pilarską i Magdaleną Turek oraz grupa III oddziału przedszkolnego z wychowawcą Eweliną Kubiak.

O. Pilarska