Klasowy konkurs pięknego czytania

12 maja  chętni uczniowie klas II a i II b wzięli udział w drugiej edycji Klasowego  Konkursu Pięknego Czytania.

Uczestnicy zaprezentowali  wyznaczone przez nauczyciela teksty opowiadania z podręcznika szkolnego dla klasy II. Podczas czytania oceniano: płynność, poprawność i wyrazistość (zmiana siły i tonu głosu, tempa czytania, stosowanie pauz gramatycznych i logicznych). Drugoklasiści świetnie poradzili sobie z postawionym przed nimi zadaniem. Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki. W Klasie II b mistrzynią pięknego czytania została Julia Trzeciak. II miejsce wyczytała Natalia Osińska, a III Wiktoria Piekarska – Boszko. Przyznano także jedno wyróżnienie, które otrzymała Zofia Urbańska.

W klasie II a I miejsce zajął: Wiktor Kowalski, II miejsce: Olivier Oleszkowicz, a III miejsce: Michalina Śmidowicz. Wyróżnienie otrzymała Agata Bingiel.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez rodziców.

Zwycięzcom gratulujemy!

M.Prus