Dni Delty

21 maja 2021r. (w piątek) uczniowie klas VII i VIII na fizyce mieli przyjemność uczestniczyć na żywo w wykładach i warsztatach w ramach „Dnia Delty”.

Wydarzenie to było piątą edycją na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Klasy VII obejrzały wykład Pana Szymona Charzyńskiego „Co ma wspólnego rower z pociągiem, czyli proste samostabilizujące się układy mechaniczne”

Natomiast klasy VIII zmierzyli się dwukrotnie z tematem: „Wszechświat napędzany ciemnością, czyli co wiemy (albo raczej nie wiemy) o ciemnej energii”. Wykład przygotowała Pani Anna Durkalec.  Uczniów zainteresowała tematyka astrofizyki, ponieważ chętnie zadawali pytania, np. „Jaka jest szacowana ilość czarnych dziur we Wszechświecie? lub Jakie jest prawdopodobieństwo na istnienie alternatywnych wszechświatów/uniwersum?

Podczas spotkań online uczniowie SP5 przekonali się, że nauka nie jest nudna i ma wiele tajemnic, w którą warto się zagłębiać.

Link do wydarzenia:

Iwona Manikowska