Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 – List od przewodniczącej RR

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

         W imieniu RR Pragnę serdecznie powitać całą społeczność szkoły, witam Nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców. Letni wypoczynek dobiegł końca i dziś rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Cieszę się, że w końcu po miesiącach przerwy w nauce stacjonarnej, spotykamy się ponownie w murach naszej szkoły. Poprzedni rok został niestety zaburzony trudną sytuacją epidemiczną na świecie. Wszyscy z ochotą i świeżym zapałem stajemy u progu nowych wyzwań i celów, które przyświecać nam w będą w tym roku szkolnym.

            Szczególnie ciepło pragnę powitać naszych nowych uczniów oraz pierwszoklasistów, którzy  od dziś stają się członkami naszej szkolnej społeczności. Dziś rozpoczynacie swą pierwszą edukacyjną przygodę, robicie pierwszy krok do poznania świata wiedzy i nauki. Wierzę, że ta przygoda okaże się pasmem wspaniałych chwil i niezapomnianych wzruszeń.

Szkoła Podstawowa im. Dzieci Polskich, to szkoła z niezwykle bogatą historią i tradycją. To szkoła dla której nadrzędnym celem jest troska o wszechstronny rozwój każdego ucznia, wspomagania go na każdym etapie kształcenia, dbanie o jego wzrost intelektualny, społeczny i kulturowy.

Efektem działań są wysokie wyniki naszych uczniów podczas pracy online, na olimpiadach i zawodach. Jest to powód do dumy i satysfakcji, tym bardziej, że w wyniku pandemii koronawirusa od marca 2020r. szkoła realizowała kształcenie na odległość. Nie pozwoliliśmy, aby zagrożenie epidemiczne przeszkodziło nam w sprawnym podążaniu w wyznaczonym celu. Szkoła, mimo przejścia na tryb zdalnego nauczania, z powodzeniem realizowała swoje zadania, a uczniowie rozwijali się i odnosili sukcesy.

            Mam nadzieję, że rok szkolny 2021/2022 będzie dla nas wszystkich bezpieczny i przyniesie radość ze wspólnie spędzonego czasu.

            Drodzy Uczniowie, na rozpoczęcie nowego roku szkolnego pragnę życzyć Wam wiele optymizmu, niegasnącego zapału do nauki i radości ze wspólnie spędzonych chwil.

Mamy przed sobą wiele celów, planów i marzeń. Miejmy nadzieję, że ten rok będzie szczególnie bogaty w różnego rodzaju wydarzenia i inicjatywy podejmowane dla dobra naszych uczniów. Wierzę, że przyniesie też wiele satysfakcji i będzie owocował w liczne sukcesy.

            Wam drodzy Pierwszoklasiści pragnę życzyć wiele optymizmu i niegasnącego zapału do nauki.

Życzymy, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń, a uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, bo jak napisał Janusz Korczak

 

„Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat.”

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                W imieniu Rady Rodziców                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Przewodnicząca      Anna Szwedowicz