Pierwszaki w Miasteczku Ruchu Drogowego

W ramach realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa uczniów 14 września  uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią Barbarą Kuklińską udali się na zajęcia do Miasteczka Ruchu Drogowego przy ulicy Dąbrowskiego.

Pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z edukatorem ze Straży Miejskiej, który uczył dzieci zachowania bezpieczeństwa pieszego na drodze. Uczniowie  poznali podstawowe zasady przechodzenia przez wyznaczone miejsca dla pieszych. Ważnym punktem było zwrócenie uwagi na zakaz używania  telefonów komórkowych podczas przychodzenia przez pasy.  Dzieci zapoznały się również ze znakami drogowymi oraz ich podziałem na znaki nakazu i zakazu.  Ostatnim punktem wycieczki była jazda na rowerach z zachowaniem szczególnej ostrożności na drodze. Większość uczniów jeździła sprawnie i poruszała się w bezpieczny sposób. Powyższa wycieczka edukacyjna podniosła poziom wiedzy uczniów w zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci wiedzą jak ostrożnie i uważnie przechodzić przez jezdnię, aby w przyszłości stać się odpowiedzialnym użytkownikiem dróg.

>>zobacz zdjęcia<<

B.Kuklińska