Mobilna strefa nauki

Uczniowie klasy 4b, 5a, 5b przyswajali wiedzę na temat energii elektrycznej i ekologii  w mobilnej strefie nauki PLANETA  ENERGII.

Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego. Uczniowie rozwiązywali interaktywne quizy na temat naszej planety, powietrza, wody i ochrony środowiska. Rozpoznawali gatunki zwierząt na interaktywnej mapie. Każdy uczestnik mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce . Podziwialiśmy meble wykonane z kartonu oraz otrzymaliśmy worki wykonane z recyklingu. Dodatkowo opiekunowie klas zostali obdarowani plecakami eco wykonanymi z makulatury. Z pewnością posłużą one do przeprowadzenia lekcji wychowawczych na temat postaw proekologicznnych, zwłaszcza na temat recyklingu makulatury. Czas spędzony w mobilnej strefie nauki był dla nas cennym doświadczeniem.

H. Sekuterska-Nowak